Nowości
Najnowsza technologia dla zdrowia.
Bezdotykowy termometr Nokia Thermo - HotSpot Sensor
Bezdotykowy termometr Nokia Thermo - HotSpot Sensor
419,00 zł
Misfit Ray Premium Stainless Steel
Misfit Ray Premium Stainless Steel
429,00 zł
szt.
Bieganie nocą 5 porad dla aktywnych po zmroku 0

Bieganie nocą 5 porad dla aktywnych po zmroku

Bieganie nocą (oraz inne aktywności ) w okresie gdy dni stają się coraz krótsze jest trudniejszym wyzwaniem dla nas samych. Czy biegasz, czy chodzisz możesz ulepszać swoje regularne treningi  nawet wtedy kiedy zachodzi słońce.

Bieganie nocą 5 sposobów jak to zrobić by było nam łatwiej :

Odblaski

Gdy biegasz lub chodzisz  w warunkach słabego oświetlenia , ważne jest aby być widocznym dla innych.  Możesz ubrać strój, który jest wyposażony w odblaskowe pasy. Wiele kurtek oraz butów dla biegaczy ma już wszyte odblaski. Jeżeli Twoje sportowe ubranie nie jest w to wyposażone, możesz kupić odblaskowe opaski, kamizelki w każdym kiosku bądź w profesjonalnych sklepach sportowych. Takie odblaski możesz założyć na ramię lub na nogę.

Noś latarkę

Oświetlanie drogi latarką jest bardzo dobrym pomysłem, wówczas gdy poruszasz się po terenach, które nie mają latarni, bądź ścieżka jest nierówna, co może powodować potknięcia i upadki.  Istnieje kilka fajnych modeli na rynku, które są bardzo lekkie i nie przeszkadzają w poruszaniu się. Taką latarenkę możesz kupić na pasku, który możesz przymocować sobie na rękę, zawiesić na szyję bądź założyć na głowę.

Ubieraj się ciepło

Pamiętaj, że  gdy słońce zachodzi temperatura powietrza automatycznie spada, w niektórych lokalizacjach  spada nawet dwa razy szybciej. Więc jeżeli po zmroku jesteś w połowie swojego treningu, musisz mieć na sobie bluzkę z długim rękawem, która przepuszcza powietrze, tzw. odzież termo aktywna. Jeżeli martwisz się, że będzie Ci za ciepło, możesz przewiązać wokół talii lekką przepuszczalną powietrze kurtkę.

Myśl rozsądnie

Jeżeli w Twoich okolicach jest chodnik – używaj go! Jeżeli jednak w pobliżu, gdzie zawsze biegasz nie ma chodnika, musisz pamiętać  o zasadach ruchu drogowego.  Zawsze biegaj po lewej stronie, tak żebyś był widoczny dla samochodu jadącego  z naprzeciwka.  Równie ważne jest nie używanie słuchawek podczas biegania w miejscu mało bezpiecznym. Jeżeli będziesz mieć słuchawki na uszach, nie usłyszysz jadącego samochodu, muzyka może zagłuszać Tobie odgłosy dochodzące z otoczenia. Jednak jeżeli nie potrafisz trenować bez muzyki postaraj się umieścić słuchawkę tylko w jednym uchu.

Trenuj z przyjaciółmi

Wieczorami ulice mogą być puste, więc to dobry powód by namówić kogoś do biegania. Nie ma potwierdzonego bezpieczeństwa w liczbach, im więcej osób tym bezpieczniej. Ale chodzi o to, że dwie osoby są bardziej widoczne na ulicy, jeżeli jedna. Albo ta druga osoba może zobaczyć coś więcej, jak ty sam.  A na dodatek możecie nawzajem siebie motywować!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl