Nowości
Najnowsza technologia dla zdrowia.
Bezdotykowy termometr Nokia Thermo - HotSpot Sensor
Bezdotykowy termometr Nokia Thermo - HotSpot Sensor
419,00 zł
Misfit Ray Premium Stainless Steel
Misfit Ray Premium Stainless Steel
429,00 zł
szt.
Jak być szczęśliwym ? Poradnik na gorszy dzień. 0

Jak być szczęśliwym ?

 

7 małych rzeczy, które sprawią, że będziesz szczęśliwszy!

Kiedy masz gorszy dzień, albo po prostu jesteś znudzony pracą, czy nie byłoby miło gdybyś mógł wziąć „zastrzyk szczęścia” ? Według nauki i psychologii w pewien sposób możecie tak zrobić. Istnieją pewne drobne działania, dzięki którym jesteśmy skłonni do wykorzystania „tajemniczego składnika”  by móc poprawić sobie nasz humor.

Jak być szczęśliwym ? Oto siedem szybkich sposobów, jak to zrobić !

UŚMIECH

Powiedz „cheeeessss” ! Widzisz już Twoja buzia przekształca się w uśmiech. Sam uśmiech nie musi być wynikiem pozytywnego nastroju, pozytywny wyraz twarzy może zwiększyć twoje dobre wibracje. Dzięki czemu do twojego mózgu docierają sygnały spokoju i radości. Pamiętaj, że nastawienie samego siebie ma ogromne znaczenie. Bądź uśmiechnięty na buzi, ale i w głowie.

KUPUJ I DOŚWIADCZAJ

Znasz stare przysłowie „pieniądze szczęścia nie dają” ? Niestety nie jest to do końca prawda. Badacze odkryli, że kupując coś dzięki czemu będziemy mieć miłe wspomnienia np. wycieczkę do ulubionego miejsca, czujemy się szczęśliwsi, niż wtedy gdy kupujemy sobie coś drogocennego, np. zakup nowego iPhone. Naukowcy twierdzą tak, ponieważ podczas zakupy wycieczki jesteśmy w ciągłym podnieceniu. Myśl o wycieczce wywołuje w Nas pozytywne emocje, a gdy dojdzie już do wyjazdu emocje nadal w Nas są. Po wycieczce spotykasz się z przyjaciółmi, wspólnie oglądacie zdjęcia, z pasją i uśmiechem opowiadasz o swojej przygodzie.

A teraz do dzieła – zrób coś dla siebie ! Kup bilety na koncert i spędź miło czas!

MYŚL SZYBCIEJ

Jeżeli czujesz się ponury i masz kilka wolnych minut podczas  pracy, „myśl”, mówi profesor psychologii Markman Uniwersytetu w Teksasie, autor nowej książki „Brain Briefs”. „Zadzwoń do przyjaciela, z którym zawsze dobrze Ci się rozmawia, ułóż jakieś ciekawe puzzle, słuchaj optymistycznej muzyki” wyjaśnia Markman.  „Twój mózg musi podążać i stale podnosić Twój nastrój.”

Jak być szczęśliwym

PIJ ZIELONĄ HERBATĘ

Jeżeli chcesz być szczęśliwy, sięgnij po filiżankę zielonej herbaty.  Może brzmieć to dziwnie, jednak jest to potwierdzone naukowo. Według amerykańskich badań, które zostały opublikowane   w czasopiśmie Appetite, naukowcy uważają, że flawonoidy występujące w zielonej herbacie mają działanie wzmacniające oraz relaksujące.  Odnotowano, że osoby, które  piły  zieloną herbatę codziennie odczuwały większy spokój oraz zmniejszenie poziomu stresu.

OSIĄGAJ CELE

Udana prezentacja w pracy, czy dostanie się do świetnego programu o którym dawno marzyłeś może podnieść  Twoją samoocenę, a Twój poziom szczęścia  znacznie wzrośnie. Markman  mówi, że „szczęście towarzyszy również procesom osiągania małych celi. Na pewno jest coś co zacząłeś, a nie skończyłeś. Odnajdź to w swojej głowie i dokończ tą rzecz” . Przekraczanie pewnych barier, które sam sobie tworzysz, daje ogromny zastrzyk dobrego samopoczucia i ukazuje jak być szczęśliwym.

JEDZ OWOCE I WARZYWA

Znasz już wiele powodów dlaczego trzeba jeść owoce i warzywa. A my dołożymy kolejny. Według badań 80.000 mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy spożywali najwięcej owoców i warzyw byli dalecy od depresji, lęku i innych zaburzeń psychicznych, wręcz przeciwnie czuli się szczęśliwi i zadowoleni z życia.

ODDAJ SIĘ POZYTYWNYM MYŚLOM

Jeżeli masz wolne chociaż pięć minut i potrzebujesz ogromnej dawki szczęścia, wróć myślami do pozytywnych chwil, do miłych wspomnień. Zamknij oczy, odpręż się, a umysłowi pozwól „wędrować” po Twoich wspomnieniach. Jeżeli masz gorszy dzień, sięgnij pamięcią wstecz i pomyśl o czymś przyjemnym  co spotkało Ciebie ostatnio. Markman wyjaśnia "szczęśliwe wspomnienia czynią Cie szczęśliwszym”. A jeśli ostatnio nie przytrafiło się Tobie nic przyjemnego, obejrzyj bajkę, film animowany.  Każdy z Nas jest małej części dzieckiem, dlatego każda bajka podnosi na duchu, wzbudza wiele pozytywnych emocji. Nie wstydź się i idź czasem do kina obejrzeć bajkę !

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl